Четвер, 22.04.2021, 18:08
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Виховний процес | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту
 • Міністерство освіти і науки України
 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Верба 

   

  “ ... Справжня суть виховної роботи ...
  полягаєзовсім не у розмовах з дитиною, 
  не   у  безпосередньому впливі на дитину, 
  а ... в організації життя дитини”.
  А. С. Макаренко

  Виховна робота у школі протягом І семестру 2016/2017 навчального року була спрямована на виконання завдань, поставлених Національною доктриною розвитку освіти в Україні, законів України “Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, “Конвенції про права дитини”, “Про охорону дитинства”, “Концепції національно-патріотичного виховання молоді”, Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 –  2020 роки, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України “Про основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України”,  Листа Міністерства освіти і науки України від 25. 07. 2016 р. “Методичні рекомендації  з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році” та ін.
  На підставі даних  документів   були сформульовані основні  завдання виховної роботи школи на І семестр 2016 – 2017 навчального року:
  - формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, правової свідомості;
  -  формування в учнів високої патріотичної свідомості, почуття любові до рідної країни, що здійснюється в першу чергу через сім`ю, безпосереднім соціальним оточенням через передавання певних культурних традицій, звичаїв, обрядів, вірувань;
  - створення умов для розвитку інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня через проектну діяльність;
  - виховання відповідального ставлення до навчання та до праці й підготовка до свідомого вибору професії;
  -фізичне удосконалення, зміцнення здоров’я  й формування в учнів санітарно-гігієнічної культури;
  - створення сприятливих умов для співробітництва вчителів, учнів та їх батьків, як необхідної умови запобігання відхилень у поведінці учнів. 
  Для реалізації цих завдань у школі був розроблений план виховної роботи навчального закладу на рік. На підставі виховного плану роботи школи складено плани виховної роботи по класах. Виховна робота проводилась за тематичними періодами-місячниками згідно основних орієнтирів ціннісного ставлення до себе, до сім’ї, родини, людей, до праці, до природи, до мистецтва, до суспільства та держави, до історичних, культурних і духовних надбань рідного краю з використанням різноманітних інноваційних форм і методів та проектну діяльність кожного класу. В процесівиховноїроботиособливаувагаприділяласьрозвиткуіндивідуальнихздібностей кожного учня, розкриттю їхнього творчого потенціалу. 
        Протягом вересня у закладі проходив місячник безпеки руху “Увага! Діти надорозі!”  Під час  місячника  відбулися змагання знавців  правил дорожнього руху серед учнів 7-9-х класів, переможцями яких стали учні 7 класу (III  місце), 8 класу (II місце), 9 (I місце), за що були нагороджені грамотами.  Учні 1-6-х класів переглянули виставу “Пригоди на дорозі” (педагог-організатор Бондарчук О. І.).  З метою попередження дорожнього травматизму та безпеки руху пішоходів класними керівниками та вихователями 1-11-х класів були проведені години спілкування із застосуванням інтерактивних методів: “Азбука безпеки”, “Я – учасник дорожнього руху”, “Мова вулиці”, “Нещасні випадки на дорогах”.  Вчитель основ здоров’я  Мельничук  В.  М. провела вікторину “Причини дорожньо-транспортних пригод та травматизму”  серед  учнів  8–9-х класів.
  Педагогом-організатором школи Бондарчук О. І. випущено тематичний буклет “На дорозі – небезпечно, то ж обачним бути  доречно”. Діти взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті “Знання дорожнього руху – безпека вашого життя” (вчитель образотворчого мистецтва Іващук І.П.). Начальником сектору превенції Дубенського ВП ГУНП в  Рівненській   області   Бондарем С. В. проведено лекцію “Пішохід – учасник дорожнього руху” серед   учнів 5–9-х класів. Старшокласники приймали участь у практичних заняттях по наданню першої домедичної допомоги під керівництвом лікаря Ящевського В.І. Виставку літератури з безпеки дорожнього руху “Правила дорожні знаю, їх я завжди пам’ятаю” у шкільній бібліотеці організувала Белік М. В.
  У жовтні стартував  місячник  “ Я − патріот і господар своєї землі ”. Педагогом-організатором Бондарчук О.  І.  в школі було проведено Свято осені та організовано  виставку  осінніх фантазій  “Щедрі дари осені”. Всю красу щедрої осені намагалися передати класні керівники, вихователі та учні скомпонувавши зібрані власноруч природні матеріали – дари осені, а взамін отримали позитивні емоції та вдячність відвідувачі, хто захоплюючими поглядами її оглядав.  Пихологом школи Ніколайчук І. Д. був проведений соціально-психологічний тренінг “Профілактика торгівлі людьми”, приурочений  Європейському  дню боротьби з торгівлею людьми. Класними керівниками проведено  інструктажі з попередження дитячого травматизму, збереження життя і здоров'я учнів під час шкільних канікул із записом до класного журналу.
  З метою пропаганди здорового способу життя як невід’ємного елемента загальної культури особистості та з метою профілактики шкідливих звичок у I семестрі 2016/2017 н. р. у школі відповідно до річного плану роботи  у листопаді  проходив  місячник “За здоровий спосіб життя”.
  Класні керівники 1 – 11 класів провели тематичні виховні години на теми: “Складові частини здоров’я”, “Твоє здоров’я – в твоїх руках ”,  “Здоров’я  перш за все. Шкідливі та корисні звички”,  “Здорова  їжа та раціональне харчування”.  Вчителем основ здоров’я було проведено круглий  стіл на тему: “Репродуктивне здоров’я підлітка – запорука щасливого сімейного життя в майбутньому” серед учнів  9–11 класів. Учнівським самоврядуванням школи, був проведений конкурс фізкульт хвилинок “В здоровому тілі –  здоровий дух”,  серед 5 – 11 класів. Лікарем Ящевським В. І. було проведено практичне заняття "Як  вберегтися від грипу" з учнями 7–11 класів. Практичним психологом Ніколайчук І. Д. було проведено анкетування щодо обізананості з питань здорового способу життя, профілактики ВІЛ – інфекції, СНІД. Вчителем образотворчого мистецтва Іващук І. П. було проведено виставку-конкурс тематичних малюнків “Я за здоровий спосіб життя” (5–11класи). На  протязі  Тижня  безпеки  дорожнього  руху  з 14 по 20 листопада 2016 р. проведені виховні заходи, а саме:
  -    Вікторина “Вивчи правила і знай та завжди їх пам’ятай” серед учнів 8 – 9-х кл. (вчитель основ здоров’я Мельничук В. М.).
  -    Конкурс тематичних буклетів, бюлетенів “Молоде покоління – за безпеку дорожнього руху”   серед учнів 6 – 10-х  кл. (вчитель образотворчого мистецтва Іващук І. О.).
  -    Єдиний урок з правил дорожнього руху “Безпека руху на дорозі”  (класні керівники  та вихователі 1–11 кл.).                                         
  -    Виставка тематичної літератури в шкільній бібліотеці  “Правила дорожнього руху – твої правила” (бібліотекар Белік М. В.).
  -    Перегляд відеороликів на тему:   “Безпека пішоходів – у руках самих пішоходів”  з обговоренням (педагог-організатор Бондарчук О. І.). 
  В рамках місячника національно-патріотичного виховання “Я, родина, Україна” у закладі відбулися такі заходи: 
  -  Круглий  стіл “Здоровий спосіб життя. Ви за? Чи проти?” за присутності учнів 8 – 9 класів, шкільної медичної сестри, психолога, класних керівників.
  -   Тренінг на тему: “СНІД – загроза  XXI століття” для учнів 10–11 класів (практичний психолог Ніколайчук І. Д.).
  -  Єдиний  урок доброти на тему “Дивіться на нас, як на рівних” (класні керівники 1 – 11 кл.).
  - Відео-уроки  з обговоренням на теми: “Андріївські вечорниці” – народознавче свято”, “На радість всьому світу Миколай іде по світу” (класні керівники та вихователі 1 – 11 кл.).
  - Етногафічна вітальня “Люблю я свій народ – ціную його звичаї” серед вихованців 6 та 7 груп (вихователі: Кошицька М. І. та Фесюк В. С.).    
  Впродовж грудня працювала майстерня Діда Мороза. Учні разом з вихователями з різних матеріалів виготовляли ялинкові іграшки, створювали казкові новорічні композиції в спальних кімнатах. Учні 1 –11 класів  взяли участь у шкільному конкурсі “Годівничка”.  Під час підготовки до конкурсу було виготовлено – 8 годівничок.
  В процесі виховної роботи особлива увага приділялась розвитку індивідуальних здібностей кожного учня, розкриттю їхнього творчого потенціалу. Майбутнє держави, її народу залежить, насамперед, від того, наскільки людина є національно свідомою, знає культуру, традиції, історію свого народу. Пріоритетним  напрямом  виховної  роботи  в школі  є формування особистості учня − патріота України, готового самовіддано розбудовувати її суверену, незалежну,  демократичну,  правову, соціальну державу, знати свої права  й обов’язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадському миру і злагоді в суспільстві. Патріотизм в нинішній час проявляється не лише в безпосередній борні на Сході із зовнішнім ворогом, не тільки в надзвичайних ситуаціях, але є звичайним станом повсякденного життя людини. Саме тому проектна діяльність нашої школи спрямована на втілення проекту “З Україною у серці”, мета якого – виховання сучасного громадянина, патріота України, готового самовіддано розбудовувати її суверену, незалежну, демократичну,  правову, соціальну державу, знати свої права  й обов’язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадському миру і злагоді в суспільстві.        
  Під керівництвом заступника директора з виховної роботи Сіранчук І.О. класні керівники 1-11 класів зі своїми класними колективами презентували свої міні-проекти: “Ми – патріоти!”, “Ми любимо свою Україну”, “Честь. Україна. Відвага”, “Моя рідна Україна – це єдина країна”,  “З Україною в серці”, “Україна – єдина”,  приурочені Дню українського козацтва та Дню захисника України. В рамках міні-проектів учні проводили опитування, вивчали історичні пам’ятні місця, досліджували долі людей, які зробили внесок у розбудов у незалежності України.    Національно-патріотичне патріотичне виховання забезпечується в школі через систему заходів, спрямованих на розуміння учнями громадського обов’язку, формування в них патріотичних почуттів. Традиційними в школі є заходи з відзначення Дня  партизанської слави, години пам’яті, інформаційні години до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, уроки мужності   до Дня  українського козацтва та Дня захисника України, уроки  пам’яті до Дня жертв голодоморів та політичних репресій та виховні години до Дня Збройних сил України. Класними керівниками та вихователями проведено історичні години  “Подвиги  підпільно-партизанського  руху в роки Другої світової війни”, приурочені Дню партизанської слави.
  У зв’язкуз 75 – ми роковинами трагедії Бабиного Яру класними керівниками проведено години  пам'яті , інформаційні години на теми: “Мовчазний крик Бабиного Яру”, “Біль нашої пам’яті”.
  До Дня українського козацтва та Дня захисника України у нашому закладі було пройшов конкурс козацьких та повстанських пісень “Заспіваймо, славні козаченьки”, в якому прийняли участь учні 5–11 класів. Вчителем історії Сіранчук І. О. було проведено урок мужності на тему: “На сторожі миру у країні”. Згідно річного плану роботи школи-інтернату,  з метою  вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом жертв геноциду Українського народу 1932-1933 років та голодоморів  1921-1922, 1946-1947 років; виховання в учнів особистісних рис громадянина України, патріотизму у нашому закладі проведено ряд заходів. 26 листопада 2016 року долучитися до загальнонаціональної “хвилини   мовчання”  та загальноукраїнської акції  „Запали свічку” – на вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу. У шкільній бібліотеці була оформлена виставка  літератури,  документальних матеріалів та періодичної преси на тему: “П’ять колосків – до життя не пройдених п’ять кроків”.  До Дня Збройних сил України проведено  змагання “Зростаємо мужніми” для учнів 5–6 класів. Виховні години з використанням інтерактивних методик на теми: "Український воїн – приклад для наслідування”, „Військова служба – громадянський та військовий обов’язок перед своєю батьківщиною” для вихованців  4 та 5 груп (вихователі Драновська О. І. та Семенюк Т. Ф.).Правовиховні й роботі школа приділяє особливу увагу. Доброю традицією стало проведення тижня правових знань з 7 по 11 грудня серед учнів 9 – 11-х класів(вчитель історії Сіранчук І.О.). Зустріч зі старшим інспектором сектору  ювенальної превенції ВП ГУНП в Рівненській області капітаном поліції Вжош М. М., яка провела лекцію на тему: “Профілактика скоєння адміністративних та кримінальних правопорушень серед дітей”,   з метою ознайомлення учнів із відповідальністю, яку вони несуть при порушенні законів України, роз`яснення чинного законодавства щодо правової відповідальності неповнолітніх, з пропаганди здорового способу життя.
  З першого вересня 2016 року у школі  функціонують такі гуртки, а саме:
  “Веселка” – (Момотюк Т. А.);
  “Співаночки” – ( Озірський Р. Ф.).
  У гуртку “Веселка” 15 учнів. У робочій кімнаті у нас є виставка дитячих робіт, що постійно діє. Діти бачать результати своєї праці, порівнюють зроблене, обговорюють вироби, виділяють найбільш цікаві роботи. Діти з радістю йдуть на гурток, із захопленням працюють, своїми відмінними роботами радують вчителів, батьків, бабусь. Керівник гуртка “Співаночки” Озірський Р. Ф. знайомить дітей з історією розвитку української народної пісні, а також із сучасним українським музичним мистецтвом. Гуртківці беруть участь у шкільних святах, конкурсах. Учні працюють на заняттях з інтересом, старанно, отримують задоволення від відвідування гуртка. Заняття сприяють розвитку музичного слуху дітей, відчуття ритму, музичної  пам’яті, вихованню інтересу до музики та співів.
  Однією з форм залучення учнів до участі у громадському житті школи  є учнівське самоврядування “Шкільна країна”.У вересні 2016 року відповідно до Статуту учнівського самоврядування в школі проведено вибори президента учнівської організації у відповідності до яких президентом було обрано Дзюбук Марію, ученицю 10класу. 
  Учнівське самоврядування “Шкільна країна” планує свою роботу по семестрово на рік за такими центрами:

  - Навчально-пізнавальний;

  Дмитро Тимощук


  - Дозвілля;

  Вікторія Іванюк


  - Прес-центр;

  Вікторія Карпченко

  - Дисципліни і порядку;

  Людмила Костюкевич

  - Доброти і милосердя;

  Аліна Женевська

  - Здоров’я.

  Богдан Харинюк

   

  Якісне функціонування кожного з шести центрів забезпечується: постійним контролем з боку заступника директора з НВР Крок  Г. Ф., заступника директора з виховної роботи  Сіранчук І. О., педагога-організатора     Бондарчук О. І., вихователі: Семенюк Т. Ф. та  Фесюк В. С.
  Центри шкільного парламенту проводять засідання один раз в тиждень. Кожен з цих центрів має свій план роботи, за яким працює. У школі з допомогою шкільного парламенту було проведено ряд виховних заходів, які стали традиційними:

  • свято першого дзвінка “Найсвітліша дорога – до школи”;
  • спортивні змагання “Здоров’я і спорт поруч ідуть”;
  • свято приурочене Дню вчителя “Славимо вчителя ім’я”;
  • виставка композицій “Осінній диво грай”;
  • свято осені “Осінь – золота красуня”;
  • акція “Запали свічку”, присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.;
  • конкурсна програма “Зростаємо мужніми” до Дня Збройних Сил України;
  • вечір відпочинку для старшокласників “Андріївські вечорниці”;
  • свято Миколая “Миколая зустрічаймо в цей святий величний час”;
  • новорічний ранок з учнями 1 – 6 класів;
  • новорічний вечір для старшокласників.

  Продовжує працювати Рада з профілактики правопорушень учнів, яка складається з представників педагогічного колективу та батьків учнів. Засідання Ради по профілактиці правопорушень проводяться обов’язково один раз на місяць, відповідно до плану роботи, та за потребою.  Робота спрямована на контроль за дотриманням правил поведінки й правопорядку учнями в урочний та позаурочний  час. 
  Приділяється значна увага роботі з батьками, як у  проведенні батьківських зборів, так і в проведенні загальношкільних свят за участю батьків, індивідуальних зустрічах класних керівників та вчителів-предметників з батьками учнів. 30 грудня 2016 р. відбулися загальношкільні батьківські збори, продовженням яких стали батьківські збори у класах. За потреби, класні батьківські збори скликаються на розсуд класного керівника, крім планових один раз на семестр. Планово розглядаються питання навчальної успішності учнів, профілактики жорстокості та насильства; запобігання дитячому травматизму; дотримання єдиних вимог стосовно поведінки учнів у школі.

   
  uCozCopyright MyCorp © 2021